החיים דבש!

בתקופת הקורונה, שעברה עלינו לטובה, הייתי מסוגרת בביתי כמו כל העולם ואשתו (והילדים, והכלב, והמקרר ו…. נו טוב, הבנתם…) ומכיוון שהרבה לא נותר לעשות התחלנו לחפש תעסוקה מעניינת להעביר את הזמן. למזלי, התברכתי בשכנה משועממת במיוחד שמצאה עבורנו סידרת הרצאות של חיים שפירא המשודרות בשידור חי דרך הפייסבוק. התארגנו ארבעה מבוגרים, שלושה בקבוקי יין, שני מארזי סושי ואחד אלוהינו (מסך טלויזיה גדול). ההרצאה הראשונה בסדרה הייתה על החיים על פי פו. פו הדוב כמובן, הדוב הכי מפורסם עלי אדמות.

פו הדוב וחבריו

חיים שפירא, כדרכו בקודש, הציג באופן מרתק ומופלא את הדמויות של חבריו של פו. לכל דמות הצמיד תכונה אנושית כזו או אחרת המייצגת פילוסופיית חיים שלמה. הפילוסופיות הוצגו לנו בעזרת סיפורים על כל דמות. קסמה לי במיוחד הפילוסופיה של פו שדרכה הבנתי שלמציאות פנים רבות וגם על מציאות בעייתית אנחנו יכולים לבחור להסתכל בצורה אחרת.

פו הדוב התעורר בבוקר וכמו כל דוב פרוותי, קטן וחמוד, הדבר הראשון שהוא חיפש היה כמובן דבש. ומכיוון שפו לא נוהג לעשות שום דבר מלבד לאכול דבש הוא גילה שכל הצנצנות אצלו ריקות. הוא קם ממיטתו והחליט ללכת לבקר את חברו ארנב. הלך פו, הגיע אל דלתו של ארנב, דפק בדלת ושאל – יש כאן מישהו? ארנב, שכמו כל ארנב מצוי, תמיד ממהר וחסר סבלנות לאורחים לא קרואים כמובן שענה – לא! 

מבלי להסס, נכנס פו אל ביתו של ארנב, ברכו לשלום ושאל אם יש לו דבש. תוך כדי כך שארנב מתחיל להסביר לפו מדוע הוא אינו יכול להישאר בביתו כיוון שהאחרון ממהר, התחיל פו מחטט בצנצנות וטועם, שלא לומר לוגם בשקיקה, את הנוזל הדביק והמתוק הזה. כשסוף סוף סיים ללקק את כל צנצנות הדבש ברך את ארנב לשלום ופנה לצאת. אך אבוי, מרוב שמילא בטנו דבש, לא הצליח לעבור בפתח הדלת.

באותו רגע אומר פו דבר מופלא, שרק דובים כמוהו יכולים לומר: מה זה? איך ייתכן הדבר? הכיצד הדלת התכווצה? טוב, אם כך הדבר, אחכה עד שתחזור לגודלה האמיתי.

אז בפעם הבאה שאתם מקבלים מהחיים את העוקץ, תזכרו שתמיד אפשר להסתכל גם על הצד של הדבש…